Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Υπεύθυνη Δήλωση Κηδεμόνα Επιλογής Τύπου Λυκείου

Υπεύθυνη Δήλωση Κηδεμόνα Επιλογής Τύπου Λυκείου

Για την εγγραφή στην Α΄ Λυκείου, πρέπει οι κηδεμόνες των μαθητών/τριων  της Γ΄ Γυμνασίου να συμπληρώσουν την υπεύθυνη  δήλωση σύμφωνα με τις ακόλουθες οδηγίες: (πατήστε εδώ για λήψη της Υπεύθυνης Δήλωσης)

ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗΣ ΥΠΕΥΘΥΝΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ

1.  Συμπληρώστε Ονοματεπώνυμο Γονέα, Επώνυμο-Όνομα-Πατρώνυμο Μαθητή/τριας.

2.  Επιλέγετε ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ, συμπληρώνοντας ένα Χ στο αντίστοιχο τετραγωνάκιΣε περίπτωση επιλογής ΕΠΑΛ αναφέρετε σε ποιο συγκεκριμένα.

3.  Αναφέρετε όλα τα στοιχεία Διεύθυνσης. Συμπληρώστε αν γνωρίζετε τις οδούς που οριοθετούν το οικοδομικό τετράγωνο της κατοικίας σας.

4.  Αν υπάρχουν αδέρφια που φοιτούν στο Γενικό Λύκειο και θέλετε να φοιτήσει στο ίδιο ο μαθητής/τρια , γράψετε το όνομα του παιδιού που φοιτεί  στο Λύκειο / το όνομα του ΓΕΛ και την τάξη.

5.  Στη 2η σελίδα στο Α: ΞΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ επιλέξτε ΓΑΛΛΙΚΑ ή ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ (Υποχρεωτικά),  συμπληρώνοντας ένα Χ στο αντίστοιχο τετραγωνάκι.

6.  Αν επιλέξτε ΕΠΑΛ διαλέξτε υποχρεωτικά 3 μαθήματα από τον πίνακα Β, συμπληρώνοντας ένα Χ στο αντίστοιχο τετραγωνάκι.

7.  Ημερομηνία & Υπογραφή.