Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Επιλογή Τουριστικού Γραφείου για την Διήμερη Εκδρομή της Β΄ Τάξης

ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΓΙΑ 2ΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ Β’ ΤΑΞΗΣ ΤΟΥ 1ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΥΜΗΤΤΟΥ

Σήμερα, 19/03/2018 έγινε άνοιγμα των κλειστών προσφορών που προσκόμισαν τα ταξιδιωτικά γραφεία που έδειξαν ενδιαφέρον για τον μειοδοτικό διαγωνισμό που αφορά την 2ήμερη εκδρομή της Β’ τάξης του 1ου Γυμνασίου Υμηττού, στις 19/04/2018 έως 20/04/2018, με προορισμό: ΜΥΚΗΝΕΣ – ΝΕΜΕΑ – ΝΑΥΠΛΙΟ – ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ – ΕΠΙΔΑΥΡΟ.

Στην επιτροπή συμμετείχαν :

Εκ μέρους του σχολείου η Διευθύντρια κ. Καραγιάννη Κων/να και οι Υποδιευθυντές κ. Φάκα Παρασκευή και κ. Γκανάς Ευάγγελος

Εκ μέρους του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του σχολείου συμμετείχαν οι κ.κ. Σαρελάκου Σταυρούλα (πρόεδρος), Γιαλαμά Θεανώ (ταμίας) και Χρυσόγελος Εμμανουήλ (γενικός γραμματέας).

Από τους μαθητές συμμετείχαν οι εκπρόσωποι της Β’ τάξης και μέλη του 15μελους: Τεμπέλης Θεόδωρος (αντιπρόεδρος), Λιάπης Ευρυδιάδης (μέλος), Εμμανουηλίδη Ελένη (μέλος), Τουλής Νικόλαος (μέλος).

Οι προσφορές ήταν οι εξής:

1. PLANET BUS TRAVEL με κόστος 100 ευρώ ανά άτομο και διαμονή σε δύο διαφορετικά ξενοδοχεία μέσα στην πόλη της Τρίπολης σε απόσταση 300 μέτρων μεταξύ τους, το MAINALON και το ARCADIA.Επιπλέον χρεώνει ανά άτομο το τέλος διανυκτέρευσης.
  2. TRAVEL BUG με κόστος 75 ευρώ ανά άτομο, με 1 πούλμαν και διαμονή στο ARCADIA στην πόλη της Τρίπολης. Επίσης δίνει 8 μισές συμμετοχές.
  3. ACROPOLIS με κόστος 110 ευρώ ανά άτομο, με 1 πούλμαν και διαμονή στο ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ ΚΑΛΤΕΖΙΩΤΗ, περιοχή ΚΑΨΙΑ κοντά στην Τρίπολη.
  4. PANOLYMPIA με κόστος 85 ευρώ ανά άτομο, διαμονή στο ξενοδοχείο GROVE στην περιοχή Δρέπανο Αργολίδος. Παροχή μιας επιπλέον ξενάγησης από τις ζητούμενες στην προκύρηξη.
  5. SMILE @ AKADIMOS με κόστος 70 ευρώ ανά άτομο, με 2 πούλμαν και διαμονή στο ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ ΚΑΛΤΕΖΙΩΤΗ, περιοχή ΚΑΨΙΑ κοντά στην Τρίπολη. Επίσης 5 δωρεάν ή 10 μισές συμμετοχές.

Κατόπιν ενδελεχούς εξέτασης των προσφορών και εκτενούς συζήτησης στην επιτροπή για το ποιες προσφορές ανταποκρίνονται στις προδιαγραφές της ανάρτησης, αποφασίστηκε η κατακύρωση στο ταξιδιωτικό γραφείο SMILE @ AKADIMOS με κόστος 70 ευρώ ανά άτομο και 5 δωρεάν συμμετοχές, κρίνοντας αυτή ως πιο συμφέρουσα προσφορά.

Για τον λόγο αυτό συντάσσεται το παρόν πρακτικό και υπογράφεται ως εξής:

Η Διευθύντρια του 1ου Γυμνασίου Υμηττού

Καραγιάννη Κωνσταντίνα

Οι Υποδιευθυντές του 1ου Γυμνασίου Υμηττού

Φάκα Παρασκευή

Γκανάς Ευάγγελος

Οι εκπρόσωποι του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων

Σαρελάκου Σταυρούλα (πρόεδρος)

Γιαλαμά Θεανώ (ταμίας)

Χρυσόγελος Εμμανουήλ (γενικός γραμματέας)

Οι μαθητές της Β’ τάξης και μέλη του 15μελους

Τεμπέλης Θεόδωρος (αντιπρόεδρος)